ümit

Umut

Umut

Herşeyi kaybetmek

Binlerce, milyonlarca TL ni, evini, arabanı belki de çocuğunu, eşini, anneni, babanı, kardeşini, sevdiceğini, hayallerini…. belki de itibarını, düşlerini, yaşama sevincini kaybetmek. Herhalde hiçbir şey umudunu kaybetmek kadar acı veremez. Umudunu kaybetmek yarınlarını kaybetmek gibidir.

Düşlerini, düşüncelerini, hayallerini, hayal kurmayı kaybetmek gibidir. Gözünü, kulağını kaybetmekten daha vahim ve elimdir.

umut

Umutlar bize enerji verir, düşerken bir dal uzatır. Hayatın bitmediğini yeni fırsatların varlığını, fırsatlar dünyasında yaşadığımızı hatırlatır.

Umudumuzu kaybetmemiz lazım. Muhakkak ki zorlukla beraber bir kolaylık da vardır bu ayeti unutmadan, her düştüğümüzde, yediğimiz her tekmede bu gerçeği hatırlayıp hayata yeniden umutlarımızla sarılmamız gerekiyor.

Umut, zenginde de fakirde de olan şeydir, hayatımız için olmazsa olmazdır. Ruhumuzun can suyudur. Fikirlerimizin enerji kaynağıdır. Umudunu kaybedersen her şeyini kaybedersin.

Unutma yarın güneş tekrar doğacak. Ve sen yeniden uyanacaksın. Yeniden işine koyulacaksın ve bir şeyler üreteceksin. Elinden kaybolup giderlerle gitmeye çalışma. Hayat düzeninin bu şekilde olduğunu kabullen. Zirvelere hep umutlarınla çıkabilirsin. Umut, seni zirveye götüren halattır veya zirve heyecanındır.

Her şeyini kaybetmek ister misin? O halde umudunu kaybetme onu besle ve onun için mücadele et.

Mevlana ne güzel demiş:

Dibi yosun tutmuşsa denizin, ilgilenme, sen dalgaları seyret.
Işıklar sönmüşse karanlıksa odan, boş ver ay ışığını seyret.
Yenik düşüyorsan özlemlerine, aldırma kalbindeki o uçsuz bucaksız sevgiyi hisset.
Sabret!
Sabret ki herşey hissettiğin sevgi kadar derin ve sonsuz olsun.

umut

 

 

 

 

 

Her zaman bir çıkış yolu vardır kapalı kapılara odaklanıp kendini mahkum etme. Bütün kapılar kapalı olsa bile umut kapısı açıktır. Unutma !!! Muhakkak ki zorlukla beraber bir kolaylık da vardır.

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir