Site Hakkında

 

Bana göre hayat bir sırdır. Bu hayatın en önemli parçası olan insanın aleminde sayısız sorular vardır ve her sorunun cevabı sırra giden bir adımdır. Ben de kendime bu amansız soruları sormak istedim. Sırra yol almak istedim.

Çok uzatmadan bu siteyi açma amacım beynimde gezinen kelebekleri böcekleri aşikar etmektir. Aşikar eyleyip sizi de haberdar etmektir.

Ben, farklı bakıyorum uçuşan kuşlara, art arda dizilmiş gün sayfalarına, toprağın üstündeki gamsız  karıncalara, uzaklardaki şu boşluğa.

Mesela bir yıldız: sadece geceleri gökyüzünün karanlığında küçük bir pırıltı ayrıntısı mıdır?  Yoksa başka bir dünyanın her şeyi mi ?

Mesela bir arı: yanağımızdan sokmaya çalışan, uzaklaştırmaya çalıştığımız iğrenç bir böcek midir? Ya da hayatın devamlılığını sağlayan muazzam bir çark mıdır?

Peki!
Ben kim miyim?
Ben, senim.
Peki ben sorayım.
Sen kimsin?

Gelin… Kim olduğumuzu, nerede olduğumuzu, hangi ayrıntı da kaybolduğumuzu araştıralım. Korkmadan soralım. Tıpkı bir çocuk gibi…
Usanmadan, yorulmadan, en küçük bir ayrıntıyı bile soralım. Su tanesindeki Derya’yı görmek için iyice bakalım.
Siyasetten, günlük karmaşadan uzak bir yerde, cırcır böceğinin sesinin ahenginde yıldızlara bakalım. İç dünyamızı evrenle kurcalayalım.

ruhsalzeka.com da bilim, psikoloji, kişisel gelişim, sosyal yaşam konuları ile ilgili yazılar yazmayı planlıyorum. Evrene bakış açımızı değiştirecek, belki de doğru yerden bakmamızı sağlayacak konulara ve ayrıntılara değinmek istiyorum.